Aktualności

POMORZE ZACHODNIE HYBRYDOWYM LIDEREM

Pięć dodatkowych dwunapędowych zespołów trakcyjnych zostanie dostarczonych dla Województwa Zachodniopomorskiego przez firmę NEWAG S.A.

Województwo Zachodniopomorskie skorzystało z opcji na zwiększenie przedmiotu Umowy o dostawę pięciu dodatkowych dwunapędowych zespołów trakcyjnych.
Pociągi o podwójnym napędzie, elektrycznym i spalinowym, przejechały już ponad pół miliona kilometrów co dowodzi, że jednostki sprawdziły się w codziennej eksploatacji oraz zapewniają duży komfort podróżnym.

Pojazdy ułatwiają organizację przewozów na trasach częściowo niezelektryfikowanych. Hybrydowy napęd tworzą cztery elektryczne silniki trakcyjne o łącznej mocy 1600 kW zasilane z sieci elektrycznej za pomocą odbieraka prądu oraz jednostka napędowa składająca się z dwóch silników spalinowych i generatorów prądu, która zasila silniki elektryczne na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Pojazdy wyposażone są w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa ruchu, a ich maksymalna prędkość to: 160 km/h (napęd z sieci trakcyjnej) i 120 km/h (napęd spalinowy).

Łączna wartość opcji wynosi 100.000.000,00 zł netto. Na skutek skorzystania z prawa opcji wartość zamówienia ulega zwiększeniu do kwoty 240.000.000,00 zł netto.