Certyfikat IRIS Gold to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie transportu kolejowego. NEWAG S.A. otrzymał go drugi raz. NEWAG S.A. z Certyfikatem IRIS Gold po Raz Drugi

Aktualności

NEWAG S.A. otrzymuje Certyfikat IRIS Gold po Raz Drugi 

NEWAG S.A. z Certyfikatem IRIS Gold po Raz Drugi

NEWAG S.A. – wiodący producent taboru kolejowego – po raz drugi uzyskał Gold Quality Performance Level, będący najwyższym oraz najbardziej prestiżowym stopniem oceny Systemu Zarządzania Jakością na zgodność ze standardem ISO/TS 22163:2017 (IRIS rev.03). Certyfikat IRIS Gold to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie transportu kolejowego. Przyznaje go organ wykonawczy IRIS Management Center (IMC) Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego (UNIFE*) wraz z Bureau Veritas Certification. Otrzymanie go po raz drugi potwierdza naszą zdolność do utrzymania najwyższego poziomu jakości i bezpieczeństwa w produkcji taboru kolejowego.

Otrzymanie Certyfikatu IRIS Gold po raz drugi z rzędu, jest wynikiem naszej stałej pracy nad doskonaleniem procesów i podnoszeniem standardów jakości w naszej organizacji. Jest to dowód na nieustającą determinację w dostarczaniu naszym klientom produktów najwyższej jakości” – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes zarządu NEWAG S.A.

Otrzymanie Certyfikatu IRIS Gold po raz drugi nie oznacza, że przestajemy się rozwijać. Nadal będziemy dążyć do doskonałości i wprowadzać innowacje, aby sprostać dynamicznym potrzebom branży kolejowej. Naszym celem jest nie tylko utrzymanie, ale także stałe podnoszenie jakości naszych produktów i satysfakcji naszych Klientów.” – dodał

Gold Quality Performance Level to najwyższy oraz najbardziej prestiżowy stopień oceny Systemu Zarządzania Jakością na zgodność ze standardem ISO/TS 22163:2017 (IRIS rev.03). Aby uzyskać Gold Quality Performance Level, aspirująca organizacja musi wykazać doskonałe wyniki w 3 filarach systemu – zgodności z wymaganiami,  funkcjonowania procesów i wreszcie percepcji klienta, potwierdzonej oficjalnymi rekomendacjami.  Wnioskowanie o poziom GOLD wymaga odpowiedniego planowania procesu audytu – UNIFE obserwuje planowanie, wysyła swojego przedstawiciela, który jest obecny przez cały czas trwania oceny oraz weryfikuje treść raportu. Spełnienie wymagań postawionych wobec organizacji starających się o Gold Quality Performance Level ma na celu zapewnić, że najwyższy poziom oceny będzie przyznawany liderom branży kolejowej – firmom, których system organizacji wewnętrznej, zarządzania biznesem oraz postawa wobec klientów powinny być przykładem do naśladowania oraz inspiracją dla całego rynku” – wyjaśnia Grzegorz Kaczmarek, audytor wiodący ISO/TS 22163 (IRIS) w Bureau Veritas Polska.

O pierwszym certyfikacie jaki zdobyliśmy można przeczytać tutaj:
> https://www.bureauveritas.pl/newsroom/pierwszy-certyfikat-iris-gold-w-europie-dla-newag-sa