Aktualności

NEWAG dostarczy 5 nowych lokomotyw Dragon 2 dla Rail Capital Partners

W dniu dzisiejszym firma NEWAG S.A. podpisała umowę ramową dostawy oraz pięć umów indywidualnych dostawy wraz z umowami serwisowymi z firmą Rail Capital Partners w ramach, których zostanie dostarczonych pięć nowych elektrycznych lokomotyw Dragon 2.

Dragon 2 to sprawdzona lokomotywa o bardzo dobrych parametrach trakcyjnych. Zakup tych pojazdów wpisuje się w realizację strategii rozwoju spółki Rail Capital Partners, zgodnie z którą w okresie kilku najbliższych lat liczba lokomotyw, którymi ma dysponować RCP sięgnie 50 sztuk.

Podpisanie dzisiejszych umów to początek współpracy ze spółką NEWAG, która jestem przekonany będzie się harmonijnie rozwijać. Jest dla nas także odpowiedzią na rynkową potrzebę rozszerzenia portfela produktowego spółki oraz kontynuowania naszej misji oferowania obecnym i przyszłym naszym klientom nowoczesnych i niezawodnych pojazdów. Jest to kolejny krok w rozwoju spółki Rail Capital Partners. Nowe pojazdy będą dostępne już w 2020 roku – powiedział Ireneusz Kozłowski, Prezes spółki RCP.

Cieszymy się z zawartych umów na dostawy lokomotyw Dragon 2 z Rail Capital Partners. Wierzymy, że dzięki bardzo wysokiej niezawodności i dostępności pojazdów dostawa lokomotyw w 2020 roku będzie silnym impulsem w dalszym rozwoju działalności naszego klienta (RCP) – powiedział Józef Michalik, Wiceprezes Zarządu Newag S.A.

NEWAG S.A. to nowoczesna firma, skutecznie łącząca innowacyjną myśl techniczną z tradycjami sięgającymi 1876 roku. Jako jedna z najstarszych firm kolejowych w Polsce NEWAG S.A ma wieloletnie doświadczenie w  produkcji i modernizacji taboru kolejowego. NEWAG jest wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów.

Rail Capital Partners sp. z o.o. jest spółką typu „ROSCO” tzn. spółką posiadającą lokomotywy w celu ich dzierżawy przewoźnikom kolejowym. Jedynym udziałowcem Spółki jest Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych Kapitałowy FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju S.A. Spółka została powołana w celu ułatwienia przewoźnikom kolejowym dostępu do nowoczesnych lokomotyw bez konieczności ponoszenia znaczących nakładów kapitałowych.