Aktualności

Kolejne Impulsy zamówione do Włoch

FERROVIE DEL SUD EST E SERVIZI AUTOMOBILISTICI s.r.l. z siedzibą Bari we Włoszech poinformował o zamówieniu dodatkowych sześciu pojazdów, w ramach umowy ramowej zawartej z NEWAG S.A. z dnia 10 grudnia 2015 r.

Podpisana umowa ramowa przewidywała możliwość zamówienia do 15 elektrycznych zespołów trakcyjnych z zastrzeżeniem, że pierwsze pięć zespołów trakcyjnych zostało zamówionych wraz z zawarciem umowy ramowej.

Zamówienie zostanie zrealizowano w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy wykonawczej. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia, w tym szczegółowe terminy wykonania zespołów trakcyjnych, zostaną określone w umowie wykonawczej, której zawarcie powinno nastąpić do 28 lutego 2019 r.

Elektryczne Zespoły Trakcyjne Impuls II wyprodukowane przez NEWAG S.A. dla włoskiego przewoźnika z Bari będą pierwszymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi w Europie Zachodniej wyprodukowanymi przez polskiego producenta pojazdów szynowych.

EZT Impuls II wywodzi się z rodziny pojazdów Impuls i powstał na bazie doświadczeń zdobytych przez NEWAG S.A. przy ich produkcji oraz doświadczeń przekazanych przez przewoźników oraz podróżnych. Pojazd spełnia kategorię wytrzymałościową PII wg EN12663, odporność zderzeniowa zgodna jest z EN 15227 kat. C1 i w zakresie wszystkich 4 scenariuszy zderzeniowych. Przy projektowaniu pojazdu szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo, i komfort podróży. Przedział pasażerski wyposażony jest w system informacji pasażerskiej, system monitoringu GPS, komfortowe fotele oraz półki na bagaże. Dodatkowo pojazd ma zabudowane gniazda elektryczne, wieszaki na rowery, przewijak dla dzieci oraz windy dla niepełnosprawnych. Prędkość eksploatacyjna pojazdu wynosi 160 km/h.