Aktualności

IMPULS 2 dla FSE dopuszczony do eksploatacji

Wyprodukowany przez NEWAG S.A Elektryczny Zespół Trakcyjny IMPULS 2 dla Ferrovie Del Sud Est E Servizi Automobilistici s.r.l. z siedzibą Bari we Włoszech w dniu 27 maja 2019r. otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji. Otrzymane zezwolenie umożliwia eksploatację pojazdu na wszystkich zelektryfikowanych liniach RFI oraz liniach FSE we Włoszech.

Trójczłonowy pojazd IMPULS 2 36WEb, który na rynku włoskim uzyskał oznaczenie ETR322, w czerwcu 2018 roku z powodzeniem zakończył badania dynamiczne i jako zgodny z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI) otrzymał wydawane przez włoską Narodową Agencję Bezpieczeństwa Kolejowego — ANSF (Agenzia Nazionale per la Sicurezza delle Ferrovie) dopuszczenie do eksploatacji.

Trójczłonowy pojazd Impuls 2 36Web jest pierwszym polskim Elektrycznym Zespołem Trakcyjnym, który otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Europy Zachodniej.

Po podpisaniu w dniu 10 maja br. umowy na dostawę 6 kolejnych pojazdów w ramach opcji, NEWAG S.A. dostarczy dla FSE łącznie 11 pojazdów tego typu.