Aktualności

Hybryda NEWAG z nagrodą główną TRAKO 2019 w konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego

Podczas 13. Międzynarodowych Targów TRAKO 2019 w Gdańsku firma NEWAG S.A. otrzymała nagrodę główną w prestiżowym konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie.

Wyróżniony w konkursie nowatorski Hybrydowy Zespół Trakcyjny IMPULS 2 typu 36WEh jest pierwszym polskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, co pozwala na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Zastosowanie innowacyjnej technologii i połączenie jej w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta.

Podczas gdańskich targów kolejowych TRAKO 2019 odbyła się uroczysta oficjalna prezentacja pojazdu dla wystawców i zwiedzających tereny targowe. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w odsłonięciu pojazdu oraz wejść do jego środka i obejrzeć jego wnętrze.

Hybryda może przewieźć blisko 330 pasażerów, w tym 160 na miejscach siedzących. Dodatkowo pojazd jest wyposażony w system zliczania pasażerów oraz monitoring wnętrza. Zespół Trakcyjny Impuls typu 36WEh posiada przystosowane wnętrze oraz specjalne windy dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, co pozwala na komfortową i bezpieczną podróż. Pojazd wyposażony jest w WiFi, klimatyzację, gniazdka elektryczne, porty USB oraz aplikację wyświetlającą trasę przejazdu.