Aktualności

Impulsy dla Pomorza gotowe

W dniu dzisiejszym w siedzibie NEWAG S.A. w Nowym Sączu odbyła się wizyta przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w osobie Marszałka Województwa Ryszarda Świlskiego oraz Dyrektora Departamentu ds. Transportu Eugeniusza Manikowskiego, tym samym zakończyły się odbiory techniczne drugiego pojazdu Impuls typu 45WE. W spotkaniu brali udział również maszyniści, którzy obecnie odbywają szkolenie z obsługi nowych pojazdów. Pierwsze dwa Impulsy już w grudniu wyjadą na pomorskie tory.

 

Elektryczne Zespoły Trakcyjne z rodziny Impuls są pojazdami niskopodłogowymi z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym, m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, opcjonalnie w automaty do sprzedaży biletów oraz kasowniki biletowe. Wnętrze zostało dostosowane do przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się – przewidziano podjazdy (pochylnie), wysuwane stopnie, windy, szerokie przejazdy oraz miejsce do przewozu wózków. Pomorskie Impulsy wyposażone są w aż 20 miejsc do przewozu rowerów.

W maju br. firma NEWAG S.A. jako jedyna złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego na dostawy 5 pięcioczłonowych  elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na dostawy kolejnych pięciu pojazdów. Województwo pomorskie zamówiło kolejne pojazdy Impuls. W listopadzie województwo pomorskie ogłosiło, że skorzysta z opcji i zamawia kolejne 4 pięcioczłonowe pojazdy EZT Impuls.