Aktualności

IMPULS 2 z tytułem DOBRY WZÓR 2018

Już po raz 25. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego zostały wręczone nagrody Dobry Wzór, przyznawane producentom, usługodawcom i projektantom, których produkty wyróżniają się wysoką jakością wzornictwa.

Zgłoszony do konkursu Elektryczny Zespół Trakcyjny IMPULS 2 produkcji NEWAG otrzymał nagrodę i zaszczytny tytuł Dobry Wzór w kategorii Transport i komunikacja. Elektryczny Zespół Trakcyjny Impuls 2 wyróżnia się funkcjonalnością oraz zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Wywodzi się z rodziny pojazdów Impuls pierwszej serii i jest zbudowany na bazie doświadczeń zdobytych przez NEWAG S.A. przy ich produkcji we współpracy z naszymi Klientami.

 

W jury konkursu Dobry Wzór zasiadają osoby związane ze sferą innowacji i designu, takie jak m.in. Minister Przedsiębiorczości i Technologii J. Emilewicz, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości – J. Lesisz, dr hab. M.Czudak – profesor ASP w Łodzi, dr A.Adamczak – Prezes Urzędu Patentowego RP.

W tym roku jury konkursowe przyznało nagrody główne DOBRY WZÓR 2018 w dziewięciu kategoriach:  Sfera domu, Sfera pracy, Sfera publiczna, Usługi, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Moda i akcesoria oraz Nowe Technologie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 193 produktów i usług, natomiast do ścisłego finału przeszło 119 produktów.

„Współcześnie nie ma sukcesu gospodarczego bez współpracy projektantów, kreatorów, a więc ludzi kultury z producentami. W Polsce jest rzeczywiście olbrzymia tradycja wzornictwa przemysłowego, dobrego designu, a to, co w tej chwili obserwujemy to jest bardzo dynamiczny rozwój jeszcze tego, co było dotychczas” – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Nagroda specjalna – Designer Roku 2018, przyznawana przez Prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego najlepszemu polskiemu projektantowi trafiła do Krystiana Kowalskiego. Nagrodę specjalną za wybitne zasługi dla polskiego wzornictwa otrzymali: prof. Michał Stefanowski za „promocję polskiego wzornictwa zagranicą” oraz Ewa Mickiewicz, pomysłodawczyni konkursu Dobry Wzór.

Wyróżnione produkty można będzie bezpłatnie podziwiać na wystawie pokonkursowej czynnej od wtorku do niedzieli w dniach do 9 grudnia 2018r. w siedzibie Instytutu  Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

 

Fot. NEWAG/IWP