Firma Rail Capital Partners (RCP), która w tym miesiącu odebrała Dragona nr 50, w dniu dzisiejszym zamówiła kolejna partię lokomotyw. Rail Capital Partners zwiększa flotę dzięki współpracy z NEWAG S.A.

Aktualności

Rail Capital Partners zwiększa flotę dzięki współpracy z NEWAG S.A.

Rail Capital Partners zwiększa flotę dzięki współpracy z NEWAG S.A.

 

Firma Rail Capital Partners (RCP), która w tym miesiącu odebrała Dragona nr 50, w dniu dzisiejszym zamówiła kolejna partię lokomotyw.

 

28 marca 2024 roku, w siedzibie NEWAG S.A. w Nowym Sączu została podpisana umowa na dostawę 5 fabrycznie nowych lokomotyw elektrycznych DRAGON 2. Dwie z pięciu zamówionych lokomotywy będą lokomotywami multisystemowymi, przeznaczonymi do poruszania się po Polsce, Czechach oraz na Słowacji. Pozostałe trzy lokomotywy zostaną wyposażone w spalinowy moduł dojazdowy, który umożliwia lokomotywie poruszanie się po niezelektryfikowanych bocznicach kolejowych.

 

Firma Rail Capital Partners (RCP) poprzez  współpracę z NEWAG S.A. wzmocniła swoją pozycję na rynku, dodając kolejny wymiar efektywności i elastyczności do swojej oferty taborowej.

 

 

O firmie Rail Capital Partners (RCP): oraz NEWAG S.A.:

Rail Capital Partners (RCP) to firma specjalizująca się w sektorze transportu kolejowego, oferująca szeroki zakres usług związanych z leasingiem oraz zarządzaniem taborami kolejowymi. RCP znana jest z innowacyjnych podejść do współpracy z klientami oraz dbałości o wysoki standard świadczonych usług.

 

O firmie NEWAG S.A.:

NEWAG S.A. jest wiodącym producentem pojazdów szynowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz modernizacji lokomotyw, wagonów pasażerskich i towarowych, dostosowując się do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku kolejowego. Dzięki wysokim standardom jakości i innowacyjności, NEWAG S.A. zdobyła zaufanie klientów na całym świecie.