Aktualności

Zbigniew Konieczek wyróżniony nagrodą Amicus Hominum

Prezes NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek został uhonorowany nagrodą Amicus Hominum przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przyznawaną osobom, które bezinteresownie pomagają innym.

Uroczysta Gala zorganizowana w Muzeum Lotnictwa w Krakowie zgromadziła grono osób, które w ponadprzeciętny sposób zaangażowały się w pomoc innym ludziom. Symboliczne statuetki wręczyli marszałek Witold Kozłowski i Iwona Gibas z zarządu województwa.

Nagroda Amicus Hominum 2020 została przyznana w pięciu poszczególnych kategoriach: polityka społeczna i prorodzinna, pomoc niepełnosprawnym, promocja i ochrona zdrowia, sport i edukacja, inicjatywa młodych oraz działalność filantropijna. W tegorocznej gali  wyróżniono również te organizacje pozarządowe działające najprężniej i odnoszące spore sukcesy.

Prezes firmy NEWAG Zbigniew Konieczek otrzymał tą wyjątkową nagrodę w kategorii działalność filantropijna, w dowód uznania za ogromną wrażliwość na los osób potrzebujących pomocy. Za bezinteresowną działalność dobroczynną na rzecz mieszkańców Sądecczyzny w trudnej sytuacji materialnej, ciężko i nieuleczalnie chorych, a także za wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży, jak i troskę o zdolnych studentów. Za aktywne włączenie się w pomoc personelowi oraz pacjentom Szpitala  Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym tym zaszczytnym tytułem oraz dziękujemy za ogrom podjętych działań na rzecz innych!

 

 

Foto UMWM