Aktualności

Nowe Hybrydy z NEWAGu dla Kolei Dolnośląskich

26 sierpnia 2020 Koleje Dolnośląskie poinformowały o wyniku postępowania i wyborze wykonawcy – firmy NEWAG, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na zakup nowoczesnych pojazdów hybrydowych, a tym samym otrzymała największą ilość punktów.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch nowych trójczłonowych pojazdów z napędem dwusystemowym elektryczno-spalinowym na rzecz Spółki Koleje Dolnośląskie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie dostawy dodatkowo do 6 sztuk nowych pojazdów hybrydowych.

Nowatorski hybrydowy zespół trakcyjny IMPULS 2 typu 36WEh jest pierwszym polskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, które pozwalają na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Zastosowanie innowacyjnej technologii w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta, a ponadto komfort jazdy pasażerów radykalnie się podnosi.

Przypomnijmy, w lipcu br. Pomorze Zachodnie jako pierwsze zdecydowało się na zakup nowoczesnych pojazdów hybrydowych, zwiększając tym samym konkurencyjność na rynku przewozowym, ale także czyniąc region najbardziej rozwiniętym pod względem nowej floty pojazdów. Mamy nadzieję, że kolejne województwa obok Woj. Dolnośląskiego i Woj. Zachodniopomorskiego zdecydują się na zakup nowych pojazdów dwutrakcyjnych, mając na uwadze komfort podróżnych i dostępność połączeń kolejowych.